• Bele Bartoka 24a, Beograd, Borča
  • 011 3321 138, 011 3328 870, 064 1224179
Bol u vratu

Imate nesnosan bol u vratu? Obaveze vam se gomilaju? Lekovi ne pomažu? Više ne znate šta da preduzmete? Javite se u Ordinaciju Dr Vergaš da dijagnostikujemo i rešimo Vaš bolni sindrom, kao što to radimo već više od dve decenije! Više hiljada naših zadovoljnih pacijenata to može da potvrdi!

Više o bolu u vratu možete pročitati u narednim redovima!

UZROCI BOLA U VRATU

Bol u predelu vrata može nastati zbog više faktora. Najčešće ovaj bol osećaju osobe čiji posao zahteva višečasovni dnevni prinudni položaj tela – ljudi u IT sektoru, profesionalni vozači, frizeri, radnici na građevini i ostalim težim fizičkim poslovima, ali i dojilje, sportisti, stariji pacijenti u sklopu reumatizma itd. Uzrok bola u vratu mogu biti i razne vrste povreda.

Kao i kod svakog drugog bolnog sindroma, važno je tačno dijagnostikovati problem, odnosno razlog zbog čega se bol javlja. Svrha je otkloniti uzrok problema, a ako to nije moguće, potrebno je otkloniti posledicu što rezultira smanjenjem bola.

Uzrok nastanka bola u vratu su nepravilno držanje tela, deformiteti kičme, degenerativni reumatizam, diskusi, razne neurološke bolesti itd.

Bol u vratu može, kao takav, biti izolovan, ili udružen sa još nekim simptomima kao što su:

  • širenje bola u predeo lopatica i/ili duž gornjih ekstremiteta
  • osećaj ostalih senzacija koje nisu bol – trnjenje, osećaj mravinjanja, žarenja, paljenja u predelu vrata, lica, ruku

LEČENJE BOLA U VRATU 

Prvo što se radi u tim slučajevima je pregled lekara, koji treba da proceni da li problem treba dalje dijagnostikovati određenim procedurama, kao što su RTG, MR, EMNG, krvna slika.

Vrtoglavice, omaglice, nesvestice, nagoni za povraćanjem i povraćanje takođe mogu biti u sklopu bolnog vratnog sindroma. Kod ovih stanja je posebno važna pravilna dijagnostika problema u smislu procene fizijatra da li je dalje potreban pregled neurologa, neurohirurga, otorinolaringologa, vaskularnog hirurga, interniste, kao i dalja procena ostalih dijagnostičkih procedura, kao npr. snimanje krvnih sudova vrata, mozga, MR endokranijuma itd.

Kada se dijagnostikuje problem i proceni da je pacijent za fizikalnu terapiju, a najčešće jeste, pristupa se lečenju primenom različite aparature i medikamenata. Po obezboljivanju, a u određenim slučajevima i tokom manjeg bola, pristupa se kineziterapijskom, odnosno vežbačkom programu, kada fizijatar proceni da treba otpočeti sa istim, jer osnova rehabilitacije jesu pokret i vežbe.

Fizijatrijska ordinacija Dr Vergaš već duže od 20 godina sa velikim uspehom sanira veliki broj fizijatrijskih, reumatskih, neuroloških oboljenja. Naš tim lekara je spreman da vam u svakom trenutku i sa velikom pažnjom dijagnostikuje problem i u timu sa fizioterapeutima sprovede kvalitetno lečenje koje će vas rešiti bola i neprijatnih osećaja. Po našim stručnim metodama smo postali jedinstven brend na ovim prostorima!

Ostavite odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljena.